O mnie

Elżbieta Szymańska- lekarz medycyny, była doktorantka Collegium Medicum UMK, pasjonatka neurobiologii, rozwoju intelektualnego najmłodszych, a także szczęśliwa mama 😊

Tworzę jedyny w Polsce, prawdziwie naukowy blog o rozwoju intelektualnym najmłodszych

Jak zaczynałam?

Pierwsze doświadczenia i wiedzę związaną z tematyką rozwoju intelektualnego dziecka zdobyłam już na początku edukacji wyższej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, gdzie po ukończeniu studiów medycznych rozpoczęłam studia doktoranckie.

Corocznie jestem oficjalnym partnerem akcji “Brain Awareness Week” czyli Ogólnoświatowych Dni wiedzy o Mózgu. Ukończyłam kurs “Brain Story” dzięki współpracy z Fundacją AFWI będącej partnerem Harvard Center On Developing Child.

Przez prawie dekadę edukacji uniwersyteckiej nauczyłam się rzetelnie weryfikować rozmaite źródła wiedzy, co zostało zauważone i poskutkowało nawiązaniem wieloletniej współpracy z najbardziej popularnymi w Polsce magazynami i portalami parentingowymi, takimi jak chociażby “Dzieci są ważne” czy czasopismo szachowe “MAT”.  Moje artykuły doceniane są przede wszystkim za innowacyjne podejście do tematyki rozwoju intelektualnego dziecka, ale też za bardzo proste, praktyczne i skuteczne porady dotyczące metod rozwijających nasze pociechy. 

Skąd wziął się pomysł na zdolnedzieci.pl?

Przez lata bezpośredniej pracy z dziećmi jako lekarz medycyny zrozumiałam jak istotna, a jednocześnie czasochłonna i wyczerpująca jest codzienna opieka nad rozwojem dziecka- szczególnie, jeśli do obowiązków domowych dochodzą obowiązki zawodowe. Jednakże dopiero w trakcie ciąży uderzył mnie fakt, jak trudno jest znaleźć wiarygodną, ale też praktyczną i skuteczną wiedzę dotyczącą neurobiologii dziecięcej. Dlatego też, w 2015 roku postanowiłam wykorzystać moją wiedzę oraz doświadczenie i podzielić się z innymi rodzicami najskuteczniejszymi metodami rozwijającymi kilkuletnie dzieci. 

Wszystkie zawarte na portalu materiały są wynikiem połączenia trzech, kluczowych czynników dzięki którym mogę tworzyć jakościowe e-booki dla rodziców i rozwijające ćwiczenia dla najmłodszych. A są to:

– niemal 10 lat edukacji uniwersyteckiej 

– 11 lat doświadczenia w codziennej pracy z dziećmi jako lekarz medycyny

– kilkuletnie doświadczenie jako matka wychowująca własne dziecko- i kreująca dla niego rozwijające ćwiczenia 

Jaki jest cel portalu zdolnedzieci.pl?

Głównym celem portalu zdolnedzieci.pl jest popularyzacja jakościowych metod rozwoju intelektualnego dzieci- już od najmłodszych lat. Dlatego też, jeśli zależy Ci na rozwoju własnej pociechy, zapraszam do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie oraz blogiem, na którym możesz znaleźć wiele przydatnych informacji.

Elżbieta Szymańska 

Napisz do mnie

Email

zielinska.szymanska@gmail.com