Znacie serię książeczek „Pachnące opowieści”?

Są na pewno 4, może więcej ale ja nie napotkałam. Polecam dla dzieci od 2 roku życia. Do którego? Hmmm. Nie ma tu ograniczeń ale myślę że dla dzieci do 7 roku życia około. 

Są to:

„Wilk który pachniał truskawkami”

„O skunksie który pachniał wanilią” – aktualnie niedostępnym jako nowa, być może gdzieś na olx.pl

„Księżniczka Malina”

(Klikając na tytuł przejdziecie do strony internetowej na której można zakupić książeczki. Nie są to linki sponsorowane ani afiliacyjne. Zwyczajnie wkleiłem bo lubię te książki.)

Tak jak wskazuje nazwa – te książki mają w środku 2 strony zapachowe – jedną przyjemnie pachnącą a drugą dość okropnie.

PACHNĄCE STRONY ROBIĄ WRAŻENIE!

Dzieci doceniają ten element interakcji z historią, i to bardzo!

Warto zwrócić uwagę na przepiękne ilustracje które idealnie dopełniają te historie. Bardzo estetyczne wykonanie całej książeczki zachęca do ponownego czytania. Okładki są twarde ale mają gąbeczkę cienką w środku co tez jest bardzo fajne w odbiorze.

Moja Córka i jej kilka koleżanek „wałkują” je od kilku lat. Jak Misia miała 2-2,5 roku to nauczyła się bajki o Skunksie na pamięć!!!
Nie wiem jak to możliwe – nikt ją nie faszerował na siłę – samo tak wyszło. Jak pisałam już kiedyś – Ona ma świetną pamięć.

Do tej pory uwielbia wracać do tych książek, analizować historie a także zwyczajnie przyjemnie spędzić czas czytania i powąchać kartki.

Historie kończą się pozytywnie, a w każdej rozwiązywany jest jakiś problem co dodatkowo pokazuje, że czasem pozornie beznadziejne sprawy mogą mieć korzystny obrót i zakończyć się pozytywnie dla wszystkich. Uświadamiają że warto szukać rozwiązań często w sposób nieszablonowy, indywidualny i nie zrażać się wstępnymi niepowodzeniami.

Pokazują jak trudne potrafi być odnajdywanie siebie i akceptowanie siebie. Pokazuje jak opłaca się potem ten trud. Pokazuje że każdy ma wartość i jego cechy są i muszą być ważne.

POKAZUJĄ JAK WAŻNA JEST CIERPLIWOŚĆ

Tu pojawia się też wartość cierpliwości – tak ważnej w codziennym życiu.

 

Polecam Wam serdecznie te książki zarówno dla dzieci 2 letnich jak i dla 5 letnich. Każde z nich znajdzie w nich coś fajnego dla siebie.

Z niektórych książek dzieci szybko wyrastają – z tych nie aż tak 😊

6 sposobów na restart mózgu po trudnym roku 2020

6 sposobów na restart mózgu po trudnym roku 2020

Większość z ludzi na całym świecie odczuwa skutki trudnych wydarzeń ubiegłego roku. Nawet jeśli nie finansowe to na pewno psychicznie było wiele wyzwań. Maseczki które prawdopodobnie wpiszą się na stałe w nasze życie, ograniczenie kontaktów społecznych, pozbawienie...

Zabawy na dworzu a wzrok – czy jest związek?

Zabawy na dworzu a wzrok – czy jest związek?

Zabawna dworze ratują wzrok zarówno dzieci jak i dorosłych: niewystarczająca ilość czasu spędzania systematycznie poza domem stanowi przyczynę światowej epidemii krótkowzroczności. Dotkniętych jest już 1,6mld ludzi, a szacuje się, że do roku 2050 połowa ludzkości...

Doktor Dolittle – recenzja

Doktor Dolittle – recenzja

Cykl książek o Doktorze Dolittle Hugh Loftinga to klasyk. Evergreen. Ale... jakoś nie czytałam tej książki w dzieciństwie. Nie wiem jak to się stało bo moja Mama to fanatyk literacki. Zawsze jakaś książka była na „tapecie” i ciągle nowe dokupywaliśmy i czytaliśmy. ...

ZAJRZYJ TEŻ DO SKLEPU: