Dzisiaj kilka słów na temat dwóch książek dla nieco starszych dzieci – szkolnych – ciekawskich. Kiedy ja chodziłąm do podstawówki przesiadywałam w bibliotece aby takie ciekawostki wyszukiwać, potem je wypisywałam do specjalnego zeszycika i to były moje skarby.
Książka nr 1 czyli “Pamietaj chemiku młody” Wydawnictwa Jedność jest takim spełnieniem moich ówczesnych marzeń w tym zakresie. W jasny i zrozumiały sposób tłumaczy i opowiada o reakcjach życia codziennego, opowiada o chemicznej stronie otaczającego nas świata bardzo ciekawie. Często zastanawiamy się, po co nam różne informacje, których uczymy się w szkole. Informacje, które można znaleźć w tej książce przydadzą się na codzień. Nie zdajemy sobie czasem sprawy jak ważna jest znajomość podstwawowych procesów chemicznych. Można tam nawet znaleźć przepis otrzymania w bardzo prosty sposób własnych perfum! Dla mnie bomba.
Oczywiście sama oprawa graficzna też jest ważna – a tu też jest bardzo fajna i zachęcająca także nic dodać, nic ująć.
Drugą książką jest “Jak to możliwe?” również Wydawnictwa Jedność. Ma zupełnie inny charakter. Jest wydana w twarej oprawie na błyszczącym papierze. Zdecydowanie dla dzieci szkolnych, Jest to książka w stylu takich popularo naukowych – wiele różnych zjawisk wytłumaczonych naukowym a jednocześnie prostym i przystępnym językiem. Spodoba się każdemu Pytalskiemu 🙂
Obie były bardzo fajne, aczkolwiek mnie bardziej odpowiadała książka pierwsza. Polecam serdecznie – najlepiej samemu przetestować i wyrobić sobie własne zdanie!
Książki możecie nabyćTUTAJ
Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność za egzemplarze recenzenckie!